/
 /
 /
Консольні стелажі

Консольний стелаж - оптимальне зберігання довгих вантажів

Консольні стелажі для складу, виробництво і продаж, фото 1

Оформити запит онлайн

Консольні стелажі, приклад виробництва, фото 1
Консольні стелажі, приклад виробництва, фото 2
Консольні стелажі, приклад виробництва, фото 3
Консольні стелажі, приклад виробництва, фото 4

Консольні стелажі – призначення та загальна інформація

У Вас деревообробне підприємство з виробництва дошки, бруса, балок або листів ДСП, ДВП, плит OSB; підприємство по виготовленню листових будматеріалів, наприклад, гіпсокартону; виробниче підприємство по виготовленню ПВХ- або металевих профілей, пластикових або металевих труб? А може Ви торгова організація чи логістичний центр? Що загального між цими двома організаціями? Звичайно ж специфічний довгомірний вантаж, який необхідно грамотно розподілити по номенклатурі, зберігати та комісіонувати. Зберігання виробів великої довжини штабелем на підлозі буває нераціональним через неможливість використання складської площини у висоту. Існуючі стандартні системи складського зберігання не здатні справитися з обов’язковими умовами, які диктує специфіка зберігання довгомірних вантажів, головними з яких, як правило, є:

Системи рядного палетного зберігання забезпечують фронтальний доступ до товару, але обмежені довжиною секції (до 3600 мм), вірніше фронтальними стійками, що утворюють такі секції. Поличкові стелажі аналогічно палетним мають передні стійки, що перешкоджають зберіганню матеріалів більше 2500 мм. Системи в’їзних стелажів не забезпечують фронтальну обробку вантажу. Тому для виконання всіх перерахованих вище умов, підходить тільки одне рішення - купити консольні стелажі - оптимальні в даному випадку системи.

Сучасні консольні стелажні системи для складу або магазину забезпечують безперешкодний фронтальний доступ до будь-якого вантажу в будь-який момент часу. Товар знаходиться паралельно підлозі в декілька ярусів на несучих горизонтальних балках – консолях. Конструкція є збірно-розбірною та складається із секцій, що об’єднані між собою в ряд, тому довжина консольних стелажів обмежена лише габаритами вантажу або розмірами складу.

Також однією із головних переваг є ефективне використання висоти приміщення: консольні стелажі від компанії «СКЛАД ПЛЮС» дозволяють зберігати довгомірні вантажі на висоті до 10000 мм. Широкий діапазон навантажень (від 100 до 12000 кг) дозволяють розміщувати різноманітні по масі вантажі: від легких пластикових профілей та труб, до важких металевих швелерів та балок. Глибина зберігання більш ніж достатня, та складає від 400 до 1500 мм, що дозволяє розміщувати як вузькі профіля та рейки, так і листові матеріали, такі як ДСП, ДВП, OSB та ін.

Якісні матеріали, що використовуються при виробництві, гарантують тривалий термін служби і дозволяють з успіхом експлуатувати консольні стелажі для складу як всередині приміщення, так і на майданчиках на відкритому повітрі.

Конфігурація

Стелажні конструкції даного типу від компанії «СКЛАД ПЛЮС» поділяють за несучим навантаженням на дві категорії: для легких навантажень і для важких вантажів. Таке розділення диктується економічною доцільністю, так як при більших навантаженнях у виробництві використовуються різні товщини металу несучих елементів, а також міняється їх геометрія. Замовнику не має сенсу переплачувати за завищені показники системи зберігання.

Консольні стелажі для легких навантажень призначені для зберігання товару масою до 400 кг на одній консолі, та до 2000 кг на одній стійці. Рекомендуються замовити їх для зберігання пиломатеріалів (дощок, бруса, рейок), пластикових довгомірних виробів (профілів, труб), рулонних матеріалів тощо.

Консольні стелажні системи для важких вантажів відносяться до промислової категорії та дозволяють зберігати вантажу з масою до 1200 кг на консолі, що складає до 12000 кг на секції. Слід врахувати, що ціни на них дещо вищі.

Перша та друга конфігурація виробляються як в односторонньому так і в двосторонньому виконанні. Двохсторонній консольний стелаж, за рахунок своєї стійкої конструкції, відрізняється більш високими навантаженнями, вантаж зберігається по двох сторонах несучої стійки, техніка обробляє вантаж з двох сторін. Односторонній консольний стелаж, як правило, встановлюється біля стіни.

Конструкція, основні елементи

Консольні стелажні системи для товарів включає базові та додаткові елементи. Вертикальним несучим елементом консольного стелажу є двотаврова стійка, виконана із сталі високої якості, що дозволяє витримувати значні навантаження. Різні висоти стійок дозволяють підібрати конструкцію практично під будь-які приміщенні чи відкриті площадки для зберігання. Для створення стійкості стійка кріпиться до основи стійки, яка одночасно є і першим рівнем зберігання.

Консоль, або іншим словом горизонтальна балка, є несучим елементом конструкції, кріпиться до стійки та визначає площу для зберігання вантажу. Довжина консолі формує глибину зберігання, та підбирається у залежності від габаритів вантажу, що зберігається. На одній стійці, для зручності, можуть бути використані консолі різної довжини. Додатковою перевагою є можливість перестановки консолей по висоті, що дозволяє регулювати висоту рівня зберігання в залежності від потреб Замовника.

З’єднувальними елементами є стяжки (горизонтальні та діагональні), кронштейни та анкера, головним призначенням яких є виконання фіксації конструкції в просторі та забезпечення безпеки експлуатації.

Основні елементи консольного стелажу покриті полімерною порошковою фарбою, яка забезпечує естетичний зовнішній вигляд та довготривалий і надійний захист від корозії.

Додаткові елементи та аксесуари

Для організації зберігання товару на консольних стелажних системах, компанією «СКЛАД ПЛЮС» передбачені додаткові елементи, такі як стопери (обмежувачі), настил для консолей, захисти. Варто зазначити, що додаткові елементи не входять в стандартну комплектацію і поставляються опційно за потребою Замовника, тому остаточна ціна встановлюється в індивідуальному порядку.

Стопери, як і обмежувачі вантажу, служать для фіксації довгомірних виробів на консолі, та перешкоджають їх падінню або скочуванню, що може відбутися самовільно під дією сили тяжіння, або у випадку помилки оператора, що керує навантажувальною технікою.

Інколи при зберіганні довгомірних виробів, схильних до деформації, може знадобитися настил, який встановлюється на консолі. Також такий варіант дооснащення продукції дозволяє оптимізувати конструкцію під зберігання поличкового типу.

Компанія «СКЛАД ПЛЮС» приділяє велику увагу безпеці, тому рекомендує всім своїм Клієнтам завчасно подбати про захист консольних стелажів від механічного впливу складської техніки, встановивши відбійники.

Цей сайт використовує файли cookie. Якщо Ви продовжуєте - Ви згодні на використання файлів cookie під час перегляду.
читати далі