Як правильно підібрати стелажі для складу

Правила підбору стелажів

Основні правила підбору і розміщення стелажів

Ефективна організація системи зберігання в складському або іншому приміщенні можлива лише в тому випадку, якщо правильно підібрані стелажі. Вибір даних конструкцій безпосередньо впливає на раціональність використання простору, оперативність обробки вантажів, продуктивність робочого процесу в цілому, безпеку персоналу.

Зазвичай стелажні системи підбираються під конкретне приміщення, з урахуванням його габаритів і конфігурації. Який би тип стелажних конструкцій ви не вибрали, важливо виконання однієї умови: максимальна надійність установки. Це знижує ризик виникнення аварійних ситуацій.

Якість покриття для підлоги

Перед вибором стелажних систем необхідно вивчити вимоги, які пред’являються до складського приміщення. Адже навіть самі міцні і надійні конструкції не будуть ефективними, якщо якість підлоги не відповідає встановленим нормативам. Тому ще на етапі будівництва (покупки, оренди) складського приміщення слід приділити особливу увагу типу і якості підлоги.

Наприклад, асфальтова поверхня на вигляд рівна і міцна, проте на ній не рекомендується розміщувати стелажі. Асфальт не стійкий до високих навантажень, він розм’якшується під впливом високої температури (наприклад, в період літньої спеки). Це може привести до обвалення стелажів, як наслідок – травм персоналу, псування і пошкодження вантажу.

Тому для підлоги поверхня повинна бути не тільки рівною, але ще і високоміцної, стійким до значних навантажень. Цим вимогам повністю відповідає залізобетон, він є оптимальним видом напільного поверхні для розміщення стелажів. Відповідно до діючих норм товщина бетонного покриття в складському приміщенні повинна бути не менше 10 см. Для фіксації стелажних систем в підставі використовуються анкера – розпірні або (при високих навантаженнях) хімічні.

Таким чином, на етапі вибору приміщення під склад потрібно звернути увагу на такі фактори:

  • тип підлогового покриття;
  • цілісність і структура поверхні, відсутність нерівностей;
  • градус ухилу.

Правильний підхід до облаштування поверхні підлоги – це:

  • можливість вибору оптимальних (в тому числі за ціною) стелажних систем;
  • мінімальні витрати часу на монтаж;
  • безпеку використання стелажів;
  • оперативність виконання складських операцій.