Вантажна техніка: види і особливості використання

Основні види і особливості використання вантажної техніки

Сучасне складське господарство неможливо уявити без автоматизованих технічних засобів і пристосувань. Грамотно підібрана вантажна техніка для складу є «мірилом» оперативності та якості обробки вантажів. Чим більше підприємство – тим ширший набір техніки використовується. Але основними є кілька видів, про них піде мова далі.

Гідравлічній візок (рокла)

Найбільш простий за конструкцією і в використанні є ручний візок, званий також як рокла або рохля. Вона призначена для переміщення продукції вагою до двох тонн в межах невеликих відстаней і підйому на висоту до 2-х метрів. Переміщається вручну, регулювання траєкторії руху здійснюється оператором за допомогою рухомої керуючої ручки, пов’язаної з передніми колесами. Ручка «відповідає» також за управління вантажопідйомним механізмом.

Складський навантажувач (штабелер)

Складські навантажувачі використовуються для підйому вантажу на різну висоту. На ринку складської техніки пропонуються ручні гідравлічні штабелери, ручні з електропод’емним механізмом і самохідні. Другі є найбільш ефективним поєднанням вартості, продуктивності і функціональності. Самохідні штабелери рекомендується застосовувати на великих складських господарствах з великим вантажообігом.

Ричтраки

Ричтрак є «гібридом» штабелера і електронавантажувача. При цьому він є більш ефективним і функціональним в порівнянні з кожним з цих видів складської техніки. Він призначений для переміщення вантажів у межах складу або торгового підприємства і підйому їх на висоту до 16 м. В його основі – міцна рама з опорними колесами, тому центр ваги не зміщується навіть при роботі на великих висотах. За рахунок такого рішення виробникам вдалося добитися ідеальної жорсткості і стійкості конструкції.

Комплектувальники замовлень

Дана складська техніка істотно спрощує збірку конкретної партії товарів. За допомогою оператора він переміщається уздовж стелажних конструкцій, піднімається на потрібну висоту і відбирає задані одиниці товару. Комплектувальники бувають вертикальними і горизонтальними. У першому кабіна оператора може переміщатися уздовж щогли вгору і вниз. Другий обладнаний кабіною оператора, підйомними вилами і причіпний системою, завдяки якій може транспортувати кілька піддонів з вантажем одночасно.

Що дає застосування вантажної техніки

Існують і інші види вантажної техніки – електричні візки, підйомні столи, автонавантажувачі, тягачі, шатли. Дане обладнання дозволяє швидко і якісно виконувати такі операції з вантажем, як навантаження, розвантаження, сортування, транспортування, формування партій. Купуючи складську техніку в компанії «Склад Плюс» Ви отримуєте:

  • збільшення продуктивності праці в рази. А це – запорука підвищення прибутковості бізнесу;
  • максимальне скорочення ручної праці, а відповідно – впливу людського фактора на результати діяльності;
  • скорочення часу на прийом товару і його видачу;
  • підвищення рівня безпеки при виконанні операцій з вантажем;
  • зниженням до мінімуму ризиків пошкодження товару.

Оптимізація робочого процесу залежить не тільки від впровадження складської техніки але і від правильності її підбору. Слід врахувати цілий ряд параметрів – габарити складського приміщення, тип і якість підлогового покриття, відстань між стелажами і багато іншого. Наші фахівці підберуть для Вас обладнання з урахуванням ваших вимог і особливостей роботи підприємства.