Рокли та штабелери – особливості складської техніки

Рокла Киев

Самою розповсюдженою складською технікою є рокли та штабелери. Але далеко не кожен знає, в чому особливість кожного виду і як правильно вибрати дану техніку для своїх потреб.

Роклою (рохлею) називають мобільний візок-підйомник, який використовується для переміщення вантажу всередині складського приміщення, магазину, цеху. Для зручного переміщення рокла оснащується колесами, управління відбувається вручну. Крім цього, рокли обладнані підйомним механізмом на гідравлічному приводі. Ця зручна техніка вважається однією із самих затребуваних в складському господарстві. Вона відрізняється такими перевагами, як компактність, простота у використанні, невеликі затрати на експлуатацію та обслуговування.

Види рокл

рокла киев

Найбільш розповсюдженими є такі модифікації рокл:

  • за вантажопідйомністю від 2000 кг – до 3500 кг;
  • за габаритними розмірами вил від 800 мм до 2000мм;
  • спеціальні: ультранизькі візки, гідравлічні візки з вагами, рокли для рулонів, рокли із нержавіючої сталі, рокли-ножиці.

Підйомні рами всіх видів візків виготовлені із стійких до корозії деталей (оброблені порошковим покриттям), які з’єднуються методом автоматичного зварювання. Транспортування вантажу за допомогою рокли дозволяє значно скоротити трудозатрати при виконанні різних складських операцій.

Особливості штабелерів

Ще один популярний вид складської техніки – штабелери. Вони виконують функції переміщення вантажу та підйому його на різну висоту, що значно полегшує навантажувально-розвантажувальні роботи, дії з вантажами, розміщених на високих полицях стелажів. Від рокли ця техніка відрізняється більш низькою вантажопідйомністю та можливістю працювати в більш широкому діапазоні висот. Крім того у рокл та штабелерів різна колісна база та механізм кермового керування.

Види штабелерів

штабелер киев

В залежності від способу приведення в дію розрізняють штабелери:

  • Гідравлічні. Як і рокли, вони функціонують на гідравлічному приводі – оснащені спеціальним гідранасосом;
  • З елекктрогідравлічним приводом. Функція підйому палетивідбувається за допомогою електроприводу, фукція переміщення – за допомогою фізичної сили оператора. У порівнянні з гідравлічними штабелерами вважаються більш потужними, але при цьому менш економічними;
  • Електричні. Функція підйому та переміщення палети з вантажом відбувається за допомогою тягових батарей.

Крім того, цей вид складської техніки також відрізняється по вантажопідйомності, способу фіксації тари, максимальній висоті підйому вантажу.

Якісні штабелери використовуються із високоякісної сталі. Колесна база має самоорієнтуючі колеса ззаду, а також шарнірні з’єднання для забезепечення високого маневрування. 

Хочете оптимізвати роботу складу, цеху чи торгового підприємства? Заходьте на сайт компанії “СКЛАД ПЛЮС” – ми підберемо для вас висококласні рокли та штабелери з урахуванням специфіки вашої роботи.