Характеристики та застосування консольних стелажів

консольные стеллажи

Класичний стелаж – це складська конструкція, що складається із вертикальних стійок, горизонтальних балок та розташованих на них полиць. Така система доволі незручна, якщо приходиться виконувати маніпуляції з крупногабаритними предметами. Часто стійки просто заважають розміщенню довгих труб та рулонів, а тому в даному випадку оптимальним варіантом стануть консольні конструкції.

Особливості та види

Основна особливість консольних стелажів в наявності тільки одного ряду стійок – він знаходиться з тильної сторони. До вертикальних елементів кріпляться консолі , на які і складається вантаж. Ця система зручна для розміщення довгомірного вантажу. Крім цього, відсутні перепони, що заважають переміщенню навантажувачів та іншої складської техніки. 

Але оскільки така система повинна витримувати дуже високі навантаження, до їх міцностних характиристик пред’являють високі вимоги. Особливо важлива якість крепіжних елементів, які з’єднуюьб стійки та консолі. Стійки мають характеризуватися високою міцністю на стиснення, стійкістю до механічного впливу.

Ринок складського обладнання пропонує такі види консольних стелажів:

  • з консолями, що розташовані перпендикулярно до стійок або під кутом;
  • з наявністю або відсутністю полиць;
  • з одностороннім або двостороннім розташуванням консолів;
  • стаціонарні або розбірні системи.

консольные стеллажи

Використання з урахуванням особливостей вантажу

Консольні стелажі вважаються універсальними складськими системами, так як підходять до багатьох видів вантажу. Виконавши нескладні маніпуляції, конструкцію можна приспособити під особливості конкретних предметів:

  • Розташувавши між консолями балки, створюємо опори для піддонів, палет, ящиків;
  • Поклавши настил, отримуємо конструкцію для зберігання вантажу різного виду та розміру. Настилом можуть служити дошки з дерева, ДСП, фанера, стальні листи (цільні, перфоровані).

Застосування консольних конструкцій

Консольні конструкції можуть монтуватися як в закритому приміщенні, так і на відкритому повітрі. Для більш зручного використання кран-балки можливо встановити наклонні конструкції. Також допускається встановлення стелажів зі зйомними полицями.

Консольні системи можуть бути і пересувними – в них опори не кріпляться до підлоги або передбачена колісна база. Для деяких складів актіаульні збірно-розбірні системи з можливістю зміни конфігурації.

Зручність в експлуатації у поєднанні з високою міцністю та надійністю дозволяють використовувати конструкцію для зберігання різних видів вантажів. Крім того, їх можна використовувати для облаштування навісів на відкритому повітрі, а також як основу дял монтажу стінових та кровельних систем., наприкладж із сендвіч-панелей.

В компанії “СКЛАД ПЛЮС” ви зможете підібрати консольні конструкції з урахуванням специфіки вантажу та організації складського господарства. Напишіть чи подзвоніть нам – ми обов’язково підскажемо вірне рішення!