Як вибрати колишній у вжитку навантажувач

К/в навантажувач: основні правила підбору

Навантажувальна техніка істотно оптимізує процес виконання складських робіт. Однак, найчастіше, придбання нових машин економічно недоцільно, набагато вигідніше і практичніше придбати для складу навантажувачі, які раніше експлуатувалися. При їх купівлі слід враховувати ті ж параметри, що і при виборі нового агрегату – тип обладнання (на бензині, дизпаливі, електричний або гідравлічний навантажувач), максимальна вантажопідйомність, особливості конструкції щогли, довжина вил, особливості шин та інші.

Але при виборі техніки к/в є деякі нюанси. Багато компаній виконують передпродажну підготовку колишнього в експлуатації обладнання – косметичний ремонт, часткове відновлення. Тому візуально важко судити про реальний потенціал агрегату.

Якщо ви вибираєте навантажувач з ДВС, слід бути готовим до досить високого ступеня зносу. Бензиновий силовий агрегат зношується швидше дизельного, проте ремонт і обслуговування дизельного мотора обійдеться дорожче.

В електричному двигуні відсутні такі елементи, як циліндри і поршні, а значить, він практично не схильний до зносу. Тому, вибираючи колишню в експлуатації техніку, рекомендується віддати перевагу саме електро-навантажувача. Однак варто звернути увагу на поточні параметри тягової АКБ – ступінь заряду і інші. При нормальному стані батареї електро-навантажувачі служать ще далеко не один рік.

В окрему категорію можна віднести навантажувачі з вільним ходом, які експлуатуються в складських господарствах з великим вантажообігом. В процесі експлуатації вони піддаються значним навантаженням, тому їх залишковий ресурс на досить низькому рівні. Дуже рідко на ринку пропонується така техніка з малою напрацюванням.

Що слід врахувати при виборі

Купуючи раніше експлуатується навантажувач, потрібно звернути увагу на такі моменти:

 • реальний стан обладнання. Добросовісний продавець обов’язково надасть таку інформацію;
 • відмітки про проведення технічного огляду та обслуговування. Ці дані повинні бути вказані на самому навантажувачі. Їх наявність свідчить про дотримання правил експлуатації техніки попереднім власником;
 • наявність корозії. Воно свідчить про експлуатацію машини в екстремальних умовах, наприклад – в прибережних районах. Навантажувач потребують комплексного ремонту, причому не тільки зовнішньому.

Крім цього, не повинно бути задирів на штоках гідравлічних циліндрів, витоку масла з гідравліки, значною безвиході на елементах управління, масляних патьоків на «життєво» важливих ділянках двигуна, низького рівня робочих рідин, відмінних від робочих параметрів АКБ, а також істотних пошкоджень (деформацій , перекосів щогли і інших). Незначними недоліками вважаються:

 • забруднення;
 • невеликі подряпини;
 • незначні патьоки сальників (ці елементи легко замінити);
 • слабке натяг ланцюга (можна відрегулювати);
 • зношені шини;
 • люфти в щоглі або підвісці;
 • погане (і навіть неробочий) стан гальмівної системи;
 • несправність фільтрів.

Перед покупкою бажано провести комплексну діагностику навантажувача, перевірку роботи всіх його систем.

І ще варто врахувати, що техніка з великим залишковим ресурсом, технічно справна і повністю укомплектована, не може пропонуватися дешево. Неможливо придбати за дуже низькою ціною модель останніх поколінь. Також практично не існує старого обладнання в ідеальному технічному стані.

Придбати навантажувачі та іншу складську техніку к/в Вы можете в компанії «Склад Плюс».